معین‌الدین سعیدی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 23 آذرماه1401) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی، ضمن انتقاد شدید از «سکوت مسئولان در برابر درد مردم»، بر لزوم مجازات بانیان «شهادت مظلومانۀ نمازگزاران» در جمعه خونین زاهدان تاکید کرد.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، گفت: «شهادت عبد صالح؛ عبدالواحد ریگی و شهادت مظلومانه نمازگزاران بی‌گناه جمعه خونین زاهدان را به ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. امیدوارم بانیان اتفاقات تلخ اخیر در هر لباس و جایگاهی که هستند به سزای اعمال خود برسند.»

تاریخ در مورد مسئولانی که در برابر درد مردم سکوت کردند قضاوت سختی خواهد کرد
عضو مجمع نمایندگان سیستان‌وبلوچستان خطاب به افرادی که مردم این استان را «تجزیه‌طلب» نامیدند نیز خاطرنشان ساخت: «افرادی که برچسب تجزیه‌طلبی زدند و یا مسئولانی که در برابر درد مردم سکوت کردند، بدانند که تاریخ در مورد آنها قضاوت سختی خواهد کرد. اسلام و ایران ناموس بلوچ هستند. بلوچ می‌میرد اما از ناموس خود نخواهد گذشت. ما در بلوچستان نه تجزیه‌طلب داشتیم، نه داریم و نه خواهیم داشت.»

اعتماد بی‌حدوحصر به چین و روسیه عین حماقت دیپلماتیک است
سعیدی در رابطه با همراهی چین با کشورهای عربی و زیر سوال بردن تمامیت ارضی ایران نیز گفت: «این امر نشان داد که اگر اعتماد بی‌جا به آمریکا، انگلیس و فرانسه ساده‌لوحی سیاسی است، اعتماد بی‌حدوحصر به چین و روسیه عین حماقت دیپلماتیک است. در روزهای رأی اعتماد به رئیس‌جمهور گفتم که از ترس عقرب جرّاره غرب به مار غاشیه شرق پناه نبرید. آنچه مهم است منافع ملی ایران است.»

 

  • منبع خبر : سنی‌آنلاین