نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی از «وضعیت بد» حاشیه‌نشینان این شهر انتقاد کرد و خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان به مشکلات این بخش از جمعیت چابهار شد. به گزارش سنت آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالغفور ایران‌نژاد با اشاره به جمعیت «١٠٠ هزار نفری در حاشیه شهرهای چابهار و کنارک»، اظهار داشت: مردم حاشیه‌نشین […]

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی از «وضعیت بد» حاشیه‌نشینان این شهر انتقاد کرد و خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان به مشکلات این بخش از جمعیت چابهار شد.

به گزارش سنت آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالغفور ایران‌نژاد با اشاره به جمعیت «١٠٠ هزار نفری در حاشیه شهرهای چابهار و کنارک»، اظهار داشت: مردم حاشیه‌نشین چابهار بیش از ٢٠ تا ٣٠ سال است که از آب، برق، طرح هادی، مدرسه و امکانات بهداشتی- درمانی بی‌بهره هستند و در بدترین شرایط ممکن زندگی می‌کنند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه هزاران نفر در گرمای شرجی ۴۰ تا ۵۰ درجه برق ندارند و هیچ اقدامی برای آنان در طول بیش از دو دهه انجام نشده است.

ایران‌نژاد تصریح کرد: ادارۀ برق چابهار برای هر اشتراک برق جدای از هزینه انشعاب، بیش از یک میلیون تومان وجه نقد به بهانه‌های مختلف می‌گیرد و باوجود شکایات و اعتراض‌ها، قوه قضاییه ورود نکرده و همچنان هیچ‌کس حریف اداره برق چابهار نشده است.

وی ادامه داد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی در طول سال‌های اخیر قول‌های زیادی برای سامان‌دهی داده‌اند، اما کار سامان‌دهی به کندی پیش می‌رود.

نماینده مردم چابهار تاکید کرد: مسئولان، به‌ویژه وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی و توسعه زیرساخت‌ها برای بیش از ١٠٠ هزار نفر از افرادی که در حاشیه شهرهای چابهار و کنارک سکونت دارند، تلاش کنند.

کارگاه‌های بزرگ و کوچک چابهار و کنارک تمایلی به جذب نیروی بومی ندارند

ایران‌نژاد همچنین با انتقاد از لغو مجوز فرودگاه در چابهار، خواستار احداث فرودگاه بین‌المللی بر اساس جایگاه و اعتبار چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی شد و گفت: کارگاه‌های بزرگ و کوچک چابهار و کنارک تمایلی به جذب نیروی بومی ندارند، متاسفانه مسئولان در چابهار برای تخلیه و بارگیری یا به‌کارگیری در شرکت‌های مختلف از شهرستان‌های همجوار نیرو وارد می‌کنند.