بدترين و پست‌ترين مردان!

دسته: سخنان زرین , مسائل شرعی
یک دیدگاه
سه‌شنبه - 12 مارس 2019

بدترين و پست‌ترين مردان!بدترين مردان، شوهرانى هستند که چنان زندگى شيرين زناشويى را به کام زنانشان تلخ مى‌کنند و عرصه پر مهر و گرم خانواده را تنگ مى‌گردانند تا آنان درخواست طلاق کنند و بعد اين شوهران ظالم به نفع خود حکم شرعى مى‌تراشند و مى‌گويند: چون خود زن خواهان طلاق بوده است مهريه‌اش ساقط است و بايد هزينه ازدواج را برگرداند!

بدانيد و آگاه باشيد که مهريه مربوط به عقد نکاح و نخستين عمل زناشويى است؛ ربطى به ادامه زندگى مشترک و اداى حقوق مرد ندارد؛ يعنى زن چه درخواست طلاق بکند يا نکند و چه فرمانبر باشد يا سرکش در همه اين صورت‌ها مرد بايد مهريه‌اش را پرداخت کند؛ چون مهريه کامل در عوض نکاح و استفاده جنسى سابق است.

بايد دانست که کوتاهى در حق زن و رنجاندن وى گناه کبيره است، فرار کردن از اداى مهريه با مکر خود يا وکيل،گناه کبيره است، حکم دروغين به نام شرع گناه کبيره است، همچنين پس گرفتن هزينه ازدواج با اکراه گناه کبيره است.

نویسنده: عبدالحکیم سیدزاده


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1299 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
عباس38 ساله ازقم جمعه 17 می 2019 - 10:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنام خداسلام علیکم -آقا این فرمایش شما هم متین است وصحت دارد- چطور ؟ دایی حقیر به زن دایی ما خیلی ظلم کرد(جدای از ظلم به پدر ومادر) در گرمای اهواز نمی گذاشت کولر روشن کند وخلاصه خیلی این زن را اذیت کرد حتی دستش راهم شکست کرد تا اینکه زن دایی هم ول کرد رفت پارسال در ایام ماه محرم سکته کرد ودستش معیوب شد ویک طرف بدنش لمس (بی حرکت شد)دایی های دیگر از خانه اش (که خانه پدر بزرگم بود انداختنش بیرون )وخانه رافروختند والان دریک بهزیستی خصوصی دراهواز است ودچار افسردگی شده است خاله کوچیکه ما هم که به سختی از پس هزینه بهزیستی اش برمی آید – این هم شده عبرتی برای دیگران – باتشکر وصلی ا…علی سیدنا محمد وآل طاهرین وصحبه صدیقین