سنت‌آنلاین| اساتید و طلاب مدرسهٔ دینی الخلیل آسپیچ - سراوان با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از محاصرۀ مسجد جامع مکی زاهدان در دو جمعۀ اخیر، این اقدام را «از روش‌های نادرست حکمرانی» و «به سود بدخواهان کشور» دانستند و بر لزوم اجتناب از تکرار چنین امری تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنت‌آنلاین متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقایع دو ھفته اخیر (پنجم و دوازدھم اسفند) در زاھدان و تشدید فضای امنیتی و ایجاد رعب و وحشت برای نمازگزاران مصلای زاھدان و محاصرہ مصلی و مسجد جامع مکی و تلاش نیروھای امنیتی برای ورود به فضای حوزہ علمیه دارالعلوم زاھدان حاکی از اصرار نهادهای سیاسی و امنیتی استان بر روش‌های نادرست حکمرانی و برهم زدن امنیت مردم است. امری که قطعاً به سود بدخواهان کشور و سبب افزایش الته‍اب در فضای کنونی جامعه می‌باشد۔

مسئولین امر به خوبی نسبت به جایگاہ مسجد جامع مکی و دارالعلوم زاھدان در میان مردم ایران، مخصوصا مردم متدین استان و زاھدان واقف ھستند،  قطعا جایگاہ حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه‌الله‌تعالی را نه تنھا در میان مردم بلوچ و اھل سنت، بلکه در میان ملت ایران و علمای جھان اسلام می‌دانند.

مسئولان و تصمیم‌گیران باید به خوبی آگاھی داشته باشند که ایجاد فشار، ارعاب و تهدید نه تنھا سبب التیام آلام مردم و آرام کردن جامعه نمی‌شود؛ بلکه سبب افزایش نگرانی‌ھا و رسیدن جامعه به حالت بحرانی می‌گردد و آتش بحران را به کل کشور گسترش می‌دهد۔

در این چند ماہ اخیر فرصت‌ھای متعدد کنترل اوضاع بصورت عقلانی و مدبرانه، با ندانم‌کاری‌ھای برخی مسئولین از دست رفته است.

از مسئولین امنیتی و سیاسی می‌خواهیم بیش از این سبب ایجاد فضای ناامنی و التهاب در جامعه نگردند و ضمن آزاد نمودن افراد بازداشت‌شده، مخصوصا مولانا عبدالمجید مرادزهی و مولانا فضل‌الرحمن کوهی و اساتید بازداشت‌شدهٔ دارالعلوم زاهدان، ایست و بازرسی‌های اطراف شهر زاهدان را جمع کنند و از محاصرهٔ مسجد مکی و مصلای اهل سنت زاهدان پرهیز کنند.

مراد ما نصیحت بود و گفتیم/**/حوالت با خدا کردیم و رفتیم

 

 اساتید و طلاب مدرسه دینی الخلیل آسپیچ-محمدی شهرستان سراوان