دیوان وقف اهل سنت عراق پس از اعلام تصمیمات کمیته عالی بهداشت عراق، درباره بازگشایی مساجد این کشور بیانیه‌ای را صادر کرد. دیوان وقف اهل سنت عراق با صدور بیانیه‌ای در مورد بازگشایی مساجد این کشور بر تکمیل شدن تمامی شرایط برای پیشگیری و بهداشت عمومی در مساجد تأکید کرد. کمیته عالی بهداشت عراق روز […]

دیوان وقف اهل سنت عراق پس از اعلام تصمیمات کمیته عالی بهداشت عراق، درباره بازگشایی مساجد این کشور بیانیه‌ای را صادر کرد.

دیوان وقف اهل سنت عراق با صدور بیانیه‌ای در مورد بازگشایی مساجد این کشور بر تکمیل شدن تمامی شرایط برای پیشگیری و بهداشت عمومی در مساجد تأکید کرد.
کمیته عالی بهداشت عراق روز گذشته با بازگشایی مساجد بر روی نمازگزاران به شرط رعایت اصول پیشگیری و فاصله اجتماعی موافقت کرده بود.

در این بیانیه آمده است: امروز درهای مساجد ما برای استقبال از مومنان پس از تعطیلی چندماهه به خاطر شیوع کرونا باز می‌شود. اشتیاق ما برای حضور در مساجد شدید و دوری ما طولانی شده است.

به همین مناسبت دیوان وقف اهل سنت تأکید می‌کند همه ملزومات برای پیشگیری و بهداشت عمومی در مساجد را فراهم کرده و پایبندی این مساجد به توصیه‌های کمیته عالی بهداشت کشور را اعلام می‌کند.

امروز همچنین مسجد جامع استان دیالی پس از آماده‌سازی و بازسازی آن که حدود یک سال به طول انجامید، با حضور «سعد کمبش»، رئیس دیوان وقف اهل سنت عراق بازگشایی و نماز جماعت در آن اقامه شد.

این سازمان اعلام کرده است به بازسازی و آماده‌سازی مساجدی که بر اثر شرایط امنیتی و جنگ تخریب شده است، ادامه خواهد داد. / ایکنا به نقل از سومریه ‌نیوز