سنت‌آنلاین| وقوع زلزله‌های شدید ۶.۱ و ۶.۳ ریشتری بامداد امروز (شنبه ١١ تیر ١٤٠١) در هرمزگان به همراه ده‌ها پس لرزه در روستاهای بندرخمیر علاوه بر خسارت به واحدهای مسکونی تا کنون پنج کشته و ۳۹ زخمی برجای گذاشته است. طبق آخرین اخبار از ساعت ۲:۲ بامداد شنبه تا ساعت ۹:۱۴، بندر خمیر و مناطق […]

سنت‌آنلاین| وقوع زلزله‌های شدید ۶.۱ و ۶.۳ ریشتری بامداد امروز (شنبه ١١ تیر ١٤٠١) در هرمزگان به همراه ده‌ها پس لرزه در روستاهای بندرخمیر علاوه بر خسارت به واحدهای مسکونی تا کنون پنج کشته و ۳۹ زخمی برجای گذاشته است.

طبق آخرین اخبار از ساعت ۲:۲ بامداد شنبه تا ساعت ۹:۱۴، بندر خمیر و مناطق اطراف آن ۳۳ بار لرزیده است که بزرگی ۲ زلزله ۶.۱ و ۶.۳ ریشتر بوده بطوریکه موجب وحشت مردم مناطق زلزله زده و شهرهای اطراف به ویژه بندرعباس شده و مردم را به خیابان‌ها و بوستان‌های شهر کشانده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد : آمار فوتی ها تا این لحظه همان پنج نفر وزخمی ها هم ۳۹ نفر بوده که دو نفر آنان بدلیل شکستگی و گرفتگی ریه با چرخبال از محل وقوع زلزله به بیمارستان شهید محمدی منتقل شدند.

براساس گزارش‌های اعلامی، برخی محورهای مواصلاتی در مسیر نیز نشست کرده اما تمامی راه‌های ارتباطی برقرار است، آواربرداری و عملیات خدمات‌رسانی در حال انجام است؛ اما برق پنج روستا همچنان قطع است که دستگاه‌های خدمات‌رسان در تلاش برای اتصال مجدد هستند.

گفتنی‌ست که بیشترین خسارات در روستای سایه خوش با ۳۰۰ خانوار است که منازل قدیمی بیشتر آنها تخریب شده است./ایرنا