سنت‌آنلاین| خانواده‌های مسلمان در سوئد در اعتراض به گرفته شدن فرزندانشان توسط سازمان خدمات اجتماعی این کشور تظاهرات کردند.

تظاهرات مسلمانان در سوئد در اعتراض به جداسازی کودکان از خانواده

خانواده‌های مسلمان در سوئد با تجمع در میدان گوستاو آدولف تورگ در شهر یوتبری این کشور در اعتراض به گرفتن کودکان مسلمان از خانواده هایشان توسط سازمان خدمات اجتماعی سوئد تظاهرات کردند.

این خانواده‌ها معترض با حمل عکس‌های فرزندان خود شعارهایی مانند «فرزندانمان نا‌به‌حق از ما گرفته شدند»، «فرزندانمان را پس بدهید» و «خواستار عدالت برای فرزندانمان هستیم» سر دادند.

میکائیل یوکسل، رهبر حزب «رنگ‌های متخلف» در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: در شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی منتشر می‌شود که می‌گویند «کودکان از خانواده‌های مسلمان ربوده و به خانواده‌های مسیحی داده می‌شوند». اینها اطلاعات نادرست بوده و صحت ندارد. ولی توجیه سازمان خدمات اجتماعی برای گرفتن فرزند یک خانواده مسیحی با گرفتن فرزند یک خانواده مسلمان یا مهاجر همخوانی ندارد. خانواده‌های مسلمان و مهاجر در این خصوص متحمل تعصبات وحشتناکی می‌شوند. البته خانواده‌های مسیحی هم هستند که از این رویکرد سازمان خدمات اجتماعی متاثر می‌شوند. این موارد را هم دنبال می‌کنیم.

یوکسل تصریح کرد: دفتر مبارزه با تبعیض (DO) در سوئد گزارش‌هایی تهیه کرده است که خانواده‌های مهاجر که فرزندانشان توسط سازمان خدمات اجتماعی گرفته شدند، مورد تبعیض قرار گرفته‌اند.

آندرس یگمن، وزیر ادغام اجتماعی و امور مهاجرت سوئد اعلام کرد که این موضوع را با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد مسلمان در این کشور بررسی می‌کنند.

به گزارش رادیوی دولتی سوئد، شهرداری فالشوپینگ قرارداد همکاری خود را با شرکتی که خدمات مراقبت از کودکان گرفته شده از خانواده‌ها را ارائه می‌کند، فسخ کرده است.

اداره بازرسی بهداشت و مراقبت سوئد نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مجوز کار شرکت مذکور به‌دلیل اعمال خشونت و سوءاستفاده جنسی علیه کودکان نگه‌داری شده در مراکز متعلق به این شرکت لغو شده است.