حقايق جديد درباره مگس

دسته: اعجاز علمی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 24 اکتبر 2018

حقايق جديد درباره مگس سالها پیش یکی از ملحدان گفته است که ای مسلمانان! چگونه راست می‌پندارید مگسی که بیماریها را حمل می‌کند در آن شفا باشد؟ این مسئله غیر منطقی است و انسان عاقل آنرا نمی‌پذیرد.

حقیقت این است که در آن زمان نمی‌دانستم چگونه به او پاسخ گویم. چرا که سرشت ملحد سرشتی مادی است که به عالم غیب ایمان نمی‌آورد، بلکه دلایل مادی ملموس می‌خواهد. او تجاربی را که مسلمانان به دست آورده‌انند، نمی‌داند. بنابراین چاره‌ای نیست که حقایق جدید درباره مگس را که غربیها آنرا به دست آورده و کشف کره‌انند، بیان کنیم.

کسب تجربه از اوایل قرن بیستم جهت استفاده از پادزهر حشرات آغاز شد. خانم دکتر “جوآن کلارک” در استرالیا از غربیهایی بود که به این مسئله اهتمام ورزید و در اثر تجربه فهمید که در سطح خارجی مگس پادزهر وجود دارد که برخی از امراض و بیماریها را معالجه می‌کند، بنابراین اذعان داشت  که در مگس شفا وجود دارد.

هر کسی در این زمینه نظری ارائه کرد. اما کسب تجربه همچنان ادامه داشت تا اینکه تعدادی از اندیشمندان بحثهایی در این زمینه مطرح کردند و فهمیدند که مگسی که بیشتر بیماریها را حمل می‌کند، بیشترین پادزهر را که منجر به شفای بیماریها می‌شود، نیز حمل می‌کند؛ به گونه ای که ناقل امراضی که حمل می‌کند، نیست.

وجود این مسئله امری منطقی است، زیرا مگس باکتریهای مضر زیادی در جسمش حمل می‌کند تا بتواند به زندگی ادامه دهد؛ بنابراین باید که مواد ضد این باکتریها را نیز حمل کند و این مواد را که خداوند افزایش داده برای این است تا برخورد با ویروسها و بیماریها با او جلوگیری کند.

محققان می‌گویند: مگس انواع زیادی از باکتری، ویروسها و میکروبهای بیماری زا را حمل می‌کند، اما همزمان در سطح جسمش مواد ضد این میکروبها را نیز حمل می‌کند . بهترین شیوه برای آزادسازی پادزهر از مگس فروبردن آن در مایعات است. این کشف جدیدی است که محققان را متحیر کرده و هرگز توقع نداشتند که بیماری و دارو را در یک مخلوق و آن هم در مگس بیابند و سؤال این است: آیا این همان چیزی نیست که نبی اعظم (صلی الله عليه وسلم) قرنها پیش بیان کرده بود؟

محققان به صورت ناگهانی دریافتند که بهترین شیوه برای آزاد سازی این مواد یا همان پادزهرها فروبردن مگس در مایع است. زیرا پادزهرها بر سطح خارجی جسم مگس و بالهایش وجود دارد.

البته این اطلاعات طی سالهای اخیر مطرح شد و هنگامی‌که محققان غرب از آن صحبت می‌کردند آنرا بسیار عجیب می‌دانستند و از آن شگفت زده می‌شدند. زیرا برای آنها اطلاعات جدید و غریبی به شمار می‌رفت.

امروز پزشکان روسیه تلاش می‌کنند تا درمان جدید با مگس را توسعه دهند؛ زیرا دریافتند که مگس حاوی مواد زیادی است که بیشتر از داروهای سنتی و قدیمی‌به شفا و درمان بیماریها کمک می‌کند . آنها می‌گویند که این درمان جدید در دنیای پزشکی انقلابی به پا خواهد کرد.

بنابراین ما دو حقیقت علمی‌داریم:

١- سطح خارجی مگس حاوی پادزهرهایی است که میکروبها و ویروسها را از بین می‌برد.

٢- بهترین شیوه برای آزادسازی این پادزهرها فروبردن مگس در مایعات است.

در حدیثی از حضرت محمد (صلی الله عليه وسلم)، این دو حقیقت مطرح شده است: (إذا وقع الذباب في شراب أحدكم فليغمسه ثم لينزعه، فإن في أحد جناحيه داء وفي الآخر شفاء)” هنگامی‌که مگسی در نوشیدنی یکی از شما افتاد، آنرا در آب فروبرید سپس از آن نوشیدنی استفاده کنید؛ زیرا در یکی از بالهای مگس درد و در دیگری درمان است. “

این حدیث شریف نبوی برای این است تا غذایی که در آن مگس افتاده را هدر ندهیم، کافی است که آنرا در آب فرو بریم تا مواد ضد میکروبها آزاد شود. اما بیشتر ملحدان از این حدیث نه تنها تعجب کردند بلکه آنرا که از نبی رحمت (صلی الله عليه وسلم) نقل شده، مورد تمسخر قرار دادند. اما ما امروز می‌بینیم که محققان بی آنکه بدانند کلام  حضرت محمد (صلی الله عليه وسلم) را تکرار می‌کنند.

پروفسور جان الوارز براوو از دانشگاه توکیو می‌گوید: چیزهای دیگری وجود دارد که انسان قبول کند در مگس شفا وجود دارد. بنابراین به زودی خواهیم دید که درمانی موفق برای بیشتر بیماریها از مگس استخراج می‌شود.

همچنین برخی از محققان ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کنند تا راه جدید شفا در استفاده از مگس بیابند و تأکید می‌کنند که درمان با مگس امری مقبول و علمی‌در آینده ای نزدیک است .

 حشره شناسان در دیگر بررسی های خود تشابه زیاد میان قلب مگس و قلب انسان را مورد تأکید قرار دادند. آنها سعی می‌کنند تا امراض قلبی پیران را با استفاده از مگس درمان و برطرف کنند. این یعنی اینکه درمان بیماریهای قلبی نیز در مگس وجود دارد.

طی چند ماه محققان دانشگاه آبرن به وجود پروتئینی در بزاق مگس پی برده‌انند . این پروتئین ممکن است که التیام زخمها و شکافهای پوستی مزمن را تسریع کند.

و طی چند وقت محققان دانشگاه استنفورد اعلام کردند: برای اولین بار است که کشف کرده‌انند ماده‌ای در مگس وجود دارد که سیستم دفاعی بدن انسان را تقویت می‌کند.

خانم کلارک می‌گوید: “ما درباره پادزهرها در جایی صحبت می‌کنیم که هیچ کس پیش از این توقع نداشته است.” اما این محقق و محققان دیگر سخنان حضرت محمد (صلی الله عليه وسلم) را درباره شفا در بالهای مگس که بیش از ١٤٠٠ سال پیش گفته بود را فراموش کرده‌انند.

به جای اینکه شخص از دقت تعبیر نبی گرامی‌ (صلی الله عليه وسلم) تعجب کند، از وجود شفا در بالهای مگس و شیوه آزادسازی این مواد، یعنی چگونگی به دست آوردن پادزهر در فرو بردن مگس در آب تعجب می‌کند. این اطلاعات چند سال پیش کشف شده؛ اما این حدیت شاهد صدق و راستی حضرت محمد (صلی الله عليه وسلم) و در پاسخ به ادعای کسانی است که احادیث مصطفی (صلی الله عليه وسلم) را مملو از اساطیر و افسانه می‌خوانند . چرا که هر کلمه ای که با آن سخن گفت کلامی‌حق از جانب خداوند بلند مرتبه بوده است.

پایان: ای دوست ملحد من! آیا با این حقایقی که بیان شد، حقایق محققانی که نمی‌توان تجارب و اکتشافات آنها را انکار کرد، قانع شدی؟ آیا قلبت برای دریافت پیام حق خاشع شد؟ آیا نظرت را درباره دین اسلام تغییر دادی؟

نویسنده: عبد الدائم الكحيل

منبع: سايت عبد الدائم الكحيل


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1324 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها