خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا می‌گوید در تلاش است تا روابط با اسرائیل را که کاراکاس از یک دهه پیش به نشانه همبستگی با فلسطینیان قطع کرده است دوباره از سر بگیرد. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از یورونیوز، گوایدو در مصاحبه با نشریه اسرائیلی هایوم گفته است: «لازم است با مسرت و خوشحالی […]

خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا: به سوی اسرائیل باز خواهیم گشتخوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا می‌گوید در تلاش است تا روابط با اسرائیل را که کاراکاس از یک دهه پیش به نشانه همبستگی با فلسطینیان قطع کرده است دوباره از سر بگیرد.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از یورونیوز، گوایدو در مصاحبه با نشریه اسرائیلی هایوم گفته است: «لازم است با مسرت و خوشحالی اعلام کنم که فرایند برقراری و تثبیت روابط با اسرائیل در اوج خود قرار دارد.»

به گفته خوان گوایدو خبر برقراری روابط و گشایش سفارتخانه جدید ونزوئلا در اسرائیل به زودی در فرصتی مناسب رسانه‌ای خواهد شد.

اسرائیل از خوان گوایدو به عنوان رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و اقدام غافلگیرکنندهٔ وی در ادای سوگند ریاست جمهوری حمایت کرده است.

گفتنی‌ست، هوگو چاوز، رئیس جمهوری سابق ونزوئلا در جریان جنگ غزه طی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی به نشانهٔ همبستگی با فلسطینیان به روابط کشورش با اسرائیل پایان داد.