دومین نشست دانش‌آموختگان حوزه علمیه جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (١٤ و ١٥ آذر ١٣٩٧) در چابهار برگزار شد. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از سنی‌آنلاین، این نشست که به‌منظور دیدار و تجدید میثاق فارغ‌التحصیلان حوزه علمیه جامعة‌الحرمین‌الشریفین از ابتدای تأسیس تا کنون برگزار شده بود، با برنامه‌های متنوعی ازجمله ارائه گزارش کار توسط […]

دومین نشست دانش‌آموختگان حوزه علمیه جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (١٤ و ١٥ آذر ١٣٩٧) در چابهار برگزار شد.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از سنی‌آنلاین، این نشست که به‌منظور دیدار و تجدید میثاق فارغ‌التحصیلان حوزه علمیه جامعة‌الحرمین‌الشریفین از ابتدای تأسیس تا کنون برگزار شده بود، با برنامه‌های متنوعی ازجمله ارائه گزارش کار توسط تعدادی از دانش‌آموختگان از مناطق مختلف، برگزاری نشست‌های جداگانه با ائمه جمعه و اساتید مکاتب قرآنی و سخنرانی چند تن از اساتید برجسته همراه بود.

در مراسم افتتاحیۀ این دیدار که روز چهارشنبه (١٤ آذر) با حضور شیخ الحدیث مولانا عبدالرحمن سربازی، مدیر حوزه علمیه جامعة‌الحرمین برگزار شد، شماری از دانش‌آموختگان ضمن ارائۀ گزارشی از اوضاع دینی و اجتماعی مناطق خود، به فعالیت‌ها و خدمات دینی که در آن مناطق انجام می‌گیرند اشاره کردند. در این مراسم همچنین مولانا محمد روشندل (معاون آموزشی جامعة‌الحرمین‌الشریفین)،‌ مولانا محمدحسن سنگانی و مولانا عبدالواحد بزرگزاده از اساتید برجستۀ این حوزه به ایراد سخن پرداختند.

بعد از عصر چهارشنبه، دانش‌آموختگان با یکدیگر نشستی صمیمی و دورهمی در صحن حوزهداشتند و بعد از مغرب و عشا ادامۀ برنامه‌ها پی گرفته شد.

در نشست‌های بعد از نمازهای مغرب و عشا، جلسات جداگانه‌ای با «ائمه جمعه و جماعات» و «مدیران و اساتید مکاتب قرآنی» برگزار شد که در هر کدام از این جلسات مولانا عبدالواحد بزرگزاده، مولانا یارمحمد پناد و مولانا محمدعیسی امیری سخنرانی کردند و توصیه‌ها و راهکارهای لازم و ضروری را به علما و دانش‌آموختگان برای رونق فعالیت‌های دینی‌شان در مناطق مختلف ارائه کردند.

نشست پایانی دومین دیدار دانش‌آموختگان حوزه علمیه جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار، صبح پنجشنبه (١٥ آذر) برگزار شد. در این نشست که با قرائت حافظ اهل‌الله ملازهی آغاز شد، مفتی خالد دهواری (رئیس دارالافتای عین‌العلوم گشت)، مفتی محمدقاسم قاسمی (استاد فقه و حدیث و رئیس دارالافتای دارالعلوم زاهدان) و شیخ‌الحدیث مولانا عبدالرحمان سربازی ( امام‌جمعه و مدیر حوزه علمیه جامعة‌الحرمین چابهار) سخنرانی کردند.

نشست دو روزۀ دومین دیدار دانش‌آموختگان حوزه علمیه جامعة‌الحرمین‌الشریفین چابهار با اعطای جوایزی به رسم یادبود به فارغ‌التحصیلان و دعای شیخ‌الحدیث مولانا عبدالرحمان سربازی پایان یافت.