شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید صبح امروز (٨/مهر/١٣٩٧) در مراسمی که به‌منظور بررسی «دستاوردهای انقلاب اسلامی» در زاهدان برگزار شد، بر لزوم بررسی مشکلات کنونی کشور و تلاش برای حل آنها تاکید کردند. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه خبری دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این مراسم که با عنوان «گردهمایی اعضای شورای سیاستگذاری […]

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید صبح امروز (٨/مهر/١٣٩٧) در مراسمی که به‌منظور بررسی «دستاوردهای انقلاب اسلامی» در زاهدان برگزار شد، بر لزوم بررسی مشکلات کنونی کشور و تلاش برای حل آنها تاکید کردند.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه خبری دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این مراسم که با عنوان «گردهمایی اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» در استانداری سیستان‌وبلوچستان برگزار شد، خاطرنشان کردند: به نظر بنده شرایط کنونی کشور اقتضا می‌کند که ما به‌جای شمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی، مشکلات و چالش‌هایی را که امروز دامنگیر کشور ما شده است مورد بحث و بررسی قرار دهیم و برای حل آنها راهکار ارائه کنیم.

ایشان در ادامه افزودند: ما باید هر نوع بحران و تهدید اعم از سیاسی، اقتصادی و… را به‌صورت صحیح مدیریت کنیم، زیرا عدم مدیریت صحیح بحران‌ها مشکلات بسیار بزرگی را در پی دارند.

مولانا عبدالحمید به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اشاره کردند و گفتند: امروز جامعه و مردم ما با مشکلات اقتصادی شدید و سنگینی مواجه هستند. گرانی‌ها در جامعه کمرشکن شده است‌، به‌طوری‌که سرمایه‌داران نیز توانایی تحمل این وضع را ندارند.

ایشان در ادامه با بیان اینکه «باید در شرایط سخت در کنار مردم باشیم و رضایت آنها را مدنظر قرار دهیم»، تاکید کردند: باید در مورد این مشکلات بحث و تبادل‌نظر کنیم و برای مهار و برون‌رفت از این بحران از صاحب‌نظران راه‌حل و راهکار بخواهیم. صاحب‌نظران باید در مورد چالش‌هایی که کشور با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کند بحث و تبادل‌نظر کنند و با مدنظر قرار دادن واقعیت‌های موجود در جامعه، بحران‌ها و چالش‌ها را مدیریت کنند.

مدیر دارالعلوم زاهدان بر لزوم «همدلی اقوام و مذاهب» تاکید کردند و گفتند: در شرایط سخت باید تمام اقوام و مذاهب کنار یکدیگر باشند، وحدت و انسجام ملی بسیار مهم و حیاتی است. تعصب، اعمال‌سلیقه و حرکت‌های قومی و مذهبی در این شرایط به ضرر جامعۀ ماست.

«بیداری اسلامی» یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در ابتدای سخنان‌شان نیز به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداختند و گفتند: «بیداری اسلامی» یکی از دستاوردهایی است که انقلاب اسلامی برای ملت ایران و سایر مردم دنیا در حد وسیعی به ارمغان آورد.

ایشان ادامه دادند: انقلاب اسلامی در ایران مردم را به «توکل بر الله» و «خودباوری» رساند تا از این طریق حقوق خودشان را مطالبه و پیگیری کنند. مردم با پیروزی انقلاب اسلامی به این باور رسیدند که می‌توانند بسیاری از کارها را انجام دهند و در مقابل بسیاری از قدرت‌ها مقاومت و ایستادگی کنند.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان افزودند: بسیاری از قیام‌ها و انقلاب‌های خاورمیانه در نتیجه بیداری‌ای بود که انقلاب اسلامی در ایران آن را به‌وجود آورد. مردم دنیا گمان نمی‌کردند که انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی برسد، اما به‌خاطر عزم و ارادۀ قوی امام راحل و حمایت‌های ملت از ایشان و نصرت‌های الهی این انقلاب پیروز شد.

مدیر دارالعلوم زاهدان در ادامه به تأثیر «بیداری اسلامی و اجتماعی» در جوامع اشاره کردند و گفتند: بیداری اسلامی و اجتماعی ملت‌ها بسیار مهم و تاثیرگذار است؛ تا زمانی که ملت‌ها در غفلت به‌سر ببرند توسط قدرت‌ها مورد سوءاستفاده قرار گرفته و استعمار می‌شوند، اما کسی نمی‌تواند بر ملت‌های بیدار ظلم و حقوق آنها را پایمال کند.