شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم تشییع‌جنازه مولانا خدارحم رحمه‌الله اظهار داشتند: درگذشت ناگهانی‌ مولانا خدارحم رحمه‌الله بر اثر عارضۀ قلبی، ضایعه‌ای بسیار سنگین و بزرگی بود. ایشان عالمی صالح و باسواد بود که تحصیلات دانشگاهی و حوزوی داشت. ایشان در بیان صفات مولانا خدارحم رحمه‌الله گفتند: مولانا خدارحم رحمه‌الله یکی از علمای نیک شهر و […]

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم تشییع‌جنازه مولانا خدارحم رحمه‌الله اظهار داشتند: درگذشت ناگهانی‌ مولانا خدارحم رحمه‌الله بر اثر عارضۀ قلبی، ضایعه‌ای بسیار سنگین و بزرگی بود. ایشان عالمی صالح و باسواد بود که تحصیلات دانشگاهی و حوزوی داشت.
ایشان در بیان صفات مولانا خدارحم رحمه‌الله گفتند: مولانا خدارحم رحمه‌الله یکی از علمای نیک شهر و یکی از مدرسان توانمند و خوشنام دارالعلوم زاهدان بود. ایشان همکاری خوب و انسانی بسیار نیک، شایسته و دوست‌داشتنی بود. اخلاق بسیار خوبی داشت و نسبت‌ به مسائل مردم بسیار دلسوز بود و سخن مردم را می‌گفت.
مدیر دارالعلوم زاهدان ادامه دادند: مولانا خدارحم لکزایی، مولانا خدارحم رودینی، مولانا عبدالرحمان محبی رحمهم‌الله و همۀ آنانی که از دست داده‌ایم بر طلاب، جامعه و همۀ ما حق دارند. خداوند متعال آنان را مغفرت و درجات عنایت کند.
ایشان در ادامه با بیان اینکه «وفات عزیزان هشدار است، اما متأسفانه مردم هشدارهای الهی را جدی نمی‌گیرند»، بر لزوم آمادگی برای مرگ تأکید کردند و گفتند: به فکر تغییر خود باشیم، الله تعالی را بیشتر عبادت کنیم و خلاف شرع انجام ندهیم. بهترین توشه برای سفر آخرت «تقوا»، «ایمان»، «محبت خدا و رسول» و «عمل صالح» است. «نماز شب»، «تلاوت» و «ذکر و یاد الله تعالی» را همواره انجام دهیم و تلاش کنیم در زمرۀ صالحین باشیم.
مولانا عبدالحمید در پایان گفتند: امیدواریم الله‌ تعالی برادران مولانا خدارحم، فرزندان، خانواده و همۀ بازماندگان ایشان را اجر و صبر عطا کند و در عوض مولانا خدارحم رحمه‌الله چندین عالم نیک و صالح به ما عنایت فرماید‌.