رسانه‌های پاکستان به نقل از مولانا حامدالحق، فرزند مولانا سمیع‌الحق نوشتند نامبرده (١١/آبان/١٣٩٧) در حالی‌که در خانه‌اش استراحت می‌کرده با چاقو هدف قرار گرفته و در حین انتقال به بیمارستان جان سپرده است. به گزارش سنت‌آنلاین، به گفته‌ی نزدیکان مولانا سمیع‌الحق، او موفق به شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه حکم دادگاه عالی پاکستان نشده و […]

مولانا سمیع‌الحق در راولپندی پاکستان ترور شدرسانه‌های پاکستان به نقل از مولانا حامدالحق، فرزند مولانا سمیع‌الحق نوشتند نامبرده (١١/آبان/١٣٩٧) در حالی‌که در خانه‌اش استراحت می‌کرده با چاقو هدف قرار گرفته و در حین انتقال به بیمارستان جان سپرده است.
به گزارش سنت‌آنلاین، به گفته‌ی نزدیکان مولانا سمیع‌الحق، او موفق به شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه حکم دادگاه عالی پاکستان نشده و به همین دلیل به خانه بازگشته است. پاکستان امروز شاهد تظاهرات و تحصن سراسری در اعتراض به حکم تبرئه یک مسیحی متهم به توهین به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم بود.

مولانا سمیع‌الحق، ٨١ ساله، مدیر دارالعلوم حقانیه و رهبر حزب جمعیت علمای اسلام شاخه (سمیع‌الحق) بود. او دو دوره به عنوان سناتور در مجلس سنای پاکستان حضور داشته است.
نخست‌وزیر پاکستان، عمران خان که به چین سفر کرده است با انتشار بیانیه‌ای ترور مولانا سمیع‌الحق را محکوم کرده است. عمران خان نامبرده را «رهبر مذهبی برجسته» خوانده که پاکستان از آن محروم شده است.
مولانا فضل‌الرحمن، رهبر بزرگترین حزب اسلام‌گرای پاکستان (جمعیت علمای اسلام) نیز در گفت‌وگو با «جیونیوز» ترور مولانا سمیع‌الحق را شدیدا محکوم کرده است.
سلیم صافی، روزنامه‌نگار برجسته‌ پاکستانی ترور مولانا سمیع‌الحق را «تراژدی برای پاکستان» قرار داده است.
بسیاری از علمای سرشناس پاکستان و افغانستان، از جمله مولانا فضل‌الرحمن و برخی از رهبران جنبش طالبان افغانستان در دارالعلوم حقانیه اکوره ختک در شمال پاکستان درس خوانده‌اند.

منبع: سنی‌آنلاین