به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از دویچه وله، سازمان خیریه “نجات کودکان” در گزارش تازه‌ای وضعیت کودکان در یمن را به شدت وخیم خوانده و گفته این بحران می‌تواند تهدیدی برای یک نسل کامل کودکان این کشور باشد. مدیرعامل سازمان نجات کودکان در توضیح وضعیت بحرانی یمن گفته میلیون‌ها کودک نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان را […]

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از دویچه وله، سازمان خیریه “نجات کودکان” در گزارش تازه‌ای وضعیت کودکان در یمن را به شدت وخیم خوانده و گفته این بحران می‌تواند تهدیدی برای یک نسل کامل کودکان این کشور باشد.
مدیرعامل سازمان نجات کودکان در توضیح وضعیت بحرانی یمن گفته میلیون‌ها کودک نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان را چه زمانی می‌خورند.
سازمان بین‌المللی نجات کودکان (Save the Children) هشدار داده تخریب بندر حدیده در یمن می‌تواند “موجب بروز قحطی در مقیاسی بی‌سابقه” شود.
تامر کیرولوس، نماینده امور یمن در این سازمان روز چهارشنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) گفت: «حتی کوچک‌ترین اختلال در مسیر ارسال غذا، سوخت و کمک‌های دارویی که از طریق این بندر حیاتی صورت می‌گیرد، می‌‌تواند به معنای مرگ صدها هزار کودکی شود که دچار سوءتغذیه هستند و نمی‌توانند غذایی را که برای زنده ماندن به آن احتیاج دارند، دریافت کنند.»
حدود ۸۰ درصد غذا، سوخت و کمک‌های پزشکی انسان‌دوستانه از طریق بندر حدیده وارد یمن می‌شوند. این بندر از سال ۲۰۱۴ تحت کنترل شورشیان حوثی است.
در گزارش سازمان بین‌المللی نجات کودکان آمده: افزایش هزینه مواد غذایی و حمل و نقل موجب به خطر افتادن جان خانواده‌ها در سراسر یمن شده و تخریب بندر حدیده یا توقف فعالیت آن می‌تواند این خطر را دوچندان کند.