در پی وقوع حادثۀ سیل در استان گلستان که خسارت‌های بسیار زیادی به ساکنان این استان وارد کرده است، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پیامی، ضمن ابراز همدردی با مصیب‌زدگان این حادثه و توصیۀ آنها به «صبر» و «رجوع‌الی‌الله»، از ملت عزیز ایران و دولتمردان خواستند که «با تمام امکانات» به یاری سیل‌زدگان بشتابند. به گزارش […]

پیام شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به سیل‌زدگان استان گلستاندر پی وقوع حادثۀ سیل در استان گلستان که خسارت‌های بسیار زیادی به ساکنان این استان وارد کرده است، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پیامی، ضمن ابراز همدردی با مصیب‌زدگان این حادثه و توصیۀ آنها به «صبر» و «رجوع‌الی‌الله»، از ملت عزیز ایران و دولتمردان خواستند که «با تمام امکانات» به یاری سیل‌زدگان بشتابند.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، متن پیام مولانا عبدالحمید به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

«قُلْ لَنْ يُصِيبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ» [توبه: ۵۱]؛ «مَا أَصَابَ مِنْ مُصِيبَةٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَمَنْ يُؤْمِنْ بِاللَّهِ يَهْدِ قَلْبَهُ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ» [تغابن: ۱۱]

مصیبت سیل و آب‌گرفتگی گسترده‌ای را که بسیاری از شهرها و روستاهای استان گلستان به‌ویژه شهرستان “آق‌قلا” را فراگرفته و خسارت‌های مالی زیادی را در پی داشته است به مردم دین‌دوست، باصفا و دوست‌داشتنی استان گلستان تسلیت می‌گویم.

این حادثه را امتحان و آزمایشی از جانب الله تعالی بدانیم. رب‌العالمین درچنین شرایطی از بندگانش می‌خواهد که به استغفار و توبه و انجام اعمال نیک مبادرت ورزند. امیدوارم خداوند متعال این بلا و آزمایش را هرچه سریعتر به پایان برساند و آن را به رحمتی از جانب خودش تبدیل بگرداند و توفیق صبر در مقابل این آزمایش را نصیب همۀ ما بگرداند.

مردم عزیز استان گلستان، به‌ویژه کسانی که گرفتار این آفت شده‌اید! مطئمن باشید که ملت شریف ایران اعم از شیعه و سنی و ادیان، اقوام و مذاهب مختلف کشور در این مصیبت شما را تنها نمی‌گذارند و از شما حمایت خواهند کرد. رهبر معظم انقلاب، دولت محترم و تمام مسئولین نظام نیز در این مصیبت در کنار شما خواهند بود.

خسارت‌های سیل ویرانگر در مناطقی از استان گلستان بسیار بیشتر و شدیدتر از آن‌چیزی است که ما می‌شنویم یا تصورش را می‌کنیم، لذا درخواست بنده از مقام معظم رهبری و شخص رئیس‌جمهور آن است که مردم عزیز استان گلستان را با تمام امکانات دریابند.

از ملت شریف ایران اعم از اقوام و مذاهب و گرایش‌های مختلف، که این روزها مشغول خوشحالی به‌مناسبت آغاز سال جدید هستند، نیز می‌خواهم که ملت عزیز گلستان را با کمک‌های مالی و جانی خودشان دریابند و کمک‌های خودشان را از طریق مؤسسه‌های خیریه، تشکل‌های مردمی و مدنی و از هر کانالی که به آن اعتماد دارند به مردم عزیز استان گلستان برسانند.

مؤسسه خیریه «محسنین» که وابسته به دارالعلوم زاهدان است و سابقۀ طولانی و درخشانی هم در کمک به سیل‌زدگان، زلزله‌زدگان و سایر اتفاقات دارد، نیز آمادۀ جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان استان گلستان است و ملت عزیز ایران از طریق این مؤسسه می‌توانند به سیل‌زدگان کمک کنند.

در پایان تاکید می‌کنم که ما با تمام وجود، با دعا و با تلاش إن‌شاءالله در کنار مردم عزیز مصیبت‌زدۀ استان گلستان هستیم.

 (مولانا) عبدالحمید
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان