سنت‌آنلاین| امیر دریادار دوم شهرام ایرانی یکی از نیروهای اهل‌سنت نیروی دریایی ارتش به عنوان «فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران» منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنت‌آنلاین به نقل از خبرگزاری‌ها، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در حکمی امیر دریادار دوم شهرام ایرانی یکی از نیروهای سنی مذهب را به فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند که متن حکم ایشان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
امیر دریادار دوم شهرام ایرانی
نظربه تعهد و حسن سوابق و پیشنهاد فرمانده کل ارتش، شما را با اعطای درجه دریاداری به سمت فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، منصوب می‌کنم.
اهتمام جدّی و شایسته در بهره برداری از ظرفیت‌های نیرو و ارتش و نیروهای مسلح و کشور برای پیشبرد جهادی و انقلابی آن نیرو، ارتقاء توان و آمادگی همه جانبه بر پایه رشد و تعالی سرمایه انسانی مورد انتظار است.
از تلاشهای مؤثر امیر دریادار حسین خانزادی در این مسئولیت، تشکر می‌کنم.
توفیق همگان را از پروردگار بزرگ خواستارم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۲۶ مرداد ۱۴۰۰

گفتنی‌ست امیر دریادار شهرام ایرانی یکی از نیروهای اهل‌سنت نیروی دریایی ارتش است که در سال ۱۳۴۶ در شهرستان سنندج استان کردستان متولد شد و پس از طی مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی در شهرستان سر پل ذهاب، پس از شروع جنگ تحمیلی مقطع متوسطه را در شهر سنندج سپری کرد.
دریادار ایرانی همچنین دوره‌ی کارشناسی ارشد فرماندهی و ستاد را طی کرده و هم اکنون علاوه‌بر عضویت در هیئت علمی در دافوس آجا، به عنوان استاد دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز به تدریس می‌پردازد.