سحرگاه امروز سه‌شنبه (20 تیرماه 1402) نیروهای وابسته به برخی ارگان‌ها زمین تعاونی مسکن اساتید دارالعلوم زاهدان واقع در حاشیه این شهر را تخریب کردند.

اساتید دارالعلوم زاهدان که همچون بسیاری از شهروندان زاهدانی با مشکل مسکن مواجه هستند، سال‌ها قبل برای این موضوع به سازمان‌های مربوطه مراجعه کردند که به آنها گفته شده بود مانند سایر ادارات و مراکز علمی «تعاونی مسکن» تشکیل بدهند، چنان‌که تمام ادارات و مراکز علمی ازجمله حوزه علمیه امام جعفر صادق زاهدان نیز برای کارمندان خودشان تعاونی مسکن تشکیل داده‌اند و به همۀ آنها زمین تعلق گرفته است، اما به دارالعلوم زاهدان زمین ندادند که اساتید دارالعلوم زاهدان مجبور شدند از بازار آزاد و با قیمت بسیار بالا زمینی به مساحت ۱۲ هکتار را به‌صورت قانونی و رسمی خریداری کنند.
تمام اسناد و مدارک قانونی زمین تعاونی مسکن دارالعلوم زاهدان تکمیل هستند، اما نیروهای وابسته به برخی نهادها سحرگاه امروز با حضور گستردۀ نیروها و با حکم دادستانی و شورای تأمین استان، بدون توجه به قانون و حق و حقوق قانونی اقدام به تخریب کامل این زمین کرده و آن را با خاک یکسان کردند.

گفتنی‌ست؛ تخریب زمین تعاونی مسکن دارالعلوم زاهدان که ظاهرا در تداوم فشارهای امنیتی بر مجموعۀ دارالعلوم مکی زاهدان انجام شده، چهار روز بعد از حادثۀ حمله به کلانتری ۱۶ زاهدان صورت گرفته است. این درحالی‌ست که مولانا عبدالحمید ساعاتی بعد از وقوع این حمله، از این اقدام اعلام برائت کرده بودند.

 

  • منبع خبر : سنی‌آنلاین