نام یک یوتیوبر انگلیسی به نام جی‌پالفری Jay Palfrey بعد از گرویدن به اسلام، در فهرست پر جستجوترین‌های گوگل قرار گرفت و به ترند فضای مجازی تبدیل شد. او فیلم هفت دقیقه‌و‌نیمی از خود را که در حال گفتن شهادتین در حضور یک روحانی در یکی از مساجد است را در یوتیوب منتشر کرد. او […]

نام یک یوتیوبر انگلیسی به نام جی‌پالفری Jay Palfrey بعد از گرویدن به اسلام، در فهرست پر جستجوترین‌های گوگل قرار گرفت و به ترند فضای مجازی تبدیل شد. او فیلم هفت دقیقه‌و‌نیمی از خود را که در حال گفتن شهادتین در حضور یک روحانی در یکی از مساجد است را در یوتیوب منتشر کرد.

او سفر طولانی جستجو در ادیان را روایت کرد و توضیح داد که در نهایت چگونه مسلمان شد. او می‌گوید دین اسلام، به طور کامل من را قانع کرد. او می‌گوید قصد به اشتراک گذاشتن این فیلم را نداشته و به دلیل الهام‌بخش بودن اسلام آوردنش برای دیگرانی که در جستجوی عشق و صلحند دست به چنین کاری زده‌است.
پس از آموزش شهادتین، مجموعه‌ای از توصیه‌ها و آموزه‌های دینی اسلامی که باید پس از اعلام اسلام پیروی شود و همچنین برخی کلمات و حدیث‌های پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) به وی آموزش داده شد.

این یوتیوبر انگلیسی در مورد ویدئویی که ارسال کرده اظهار داشت: من مسلمان شدم. این شهادت من است. من سال‌هاست که در مسیر عمیق کشف معنوی فعالیت می‌کنم. ۹۹٪ از آنچه که در سفر و ملاقات با افراد باورنکردنی در سراسر جهان آموخته‌ام را برای خود حفظ خواهم کرد.
پالفری همچنین ضمن تشکر از فالوئرهای خود که مشتاقانه در پیام‌هایشان به وی تبریک گفتند گفت: مدت طولانی است که می‌خواستم این تصمیم را بگیرم و سرانجام آن را در اینجا در ترکیه گرفتم. از همه به‌خاطر حمایت و پیامهای دوست داشتنی در طول این مسیر تشکر می‌کنم. شایان ذکر است که این فیلم در صدر پلت فرم ویدیوی YouTube قرار گرفت و در عرض دو روز در رتبه سوم لیست پر بازدیدترین مطالب قرار گرفت.

پس از اعلام گرویدن وی به اسلام، ما مهمترین اطلاعات راجع به زندگی این یوتیوبر انگلیسی که ممکن است درباره‌‌اش ندانید را در این گزارش آورده‌ایم:

وی از سال ۲۰۱۳ در زمینه عکاسی فعالیت داشت. سپس در سال ۲۰۱۴ در رشته عکاسی مد تخصص پیدا کرد. وی بیش از ۲۱۸ هزار دنبال کننده در کانال شخصی YouTube خود دارد.
وی سفیر یکی از سازمانهای حامی سوریه است. وی تعداد زیادی فیلم را منتشر می‌کند که ماجراهای خود را در سراسر جهان مستند می‌کند و استعداد خود را در زمینه فیلمبرداری به نمایش می‌گذارد. و در حساب رسمی خود در اینستاگرام بیش از ۳۲ هزار فالوئر دارد.

او عاشق سفر است و از طریق کانال خود تجربه سفرش به کشورهای مختلف و اطلاعات مفید و ماجراهایش را در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد.
گفته می‌شود که او پیشتر یک شخصیت به شدت ملحد داشته است. وی قبل از اعلام گرویدن خود به اسلام فیلم‌های بسیاری را در کانال خود قرار می‌داد که در آن در مورد اسلام، دعا و شهادت و اینکه مردم درباره اسلام چه فکر می کنند صحبت می‌شد./تابناک