اروپا خواستار پایان دادن به نقض حقوق کودکان فلسطینی توسط اسرائیل شد

دسته: بخش اخبار و گزارش , مسلمانان جهان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 10 اکتبر 2018

مجمع پارلمانی شورای اروپا از اسرائیل خواست تا به رفتار نامناسب با کودکان فلسطینی دربند زندان‌های این کشور پایان دهد.

به گزارش سنت‌آنلاین، در این نشست گزارش و طرح پیشنهادی «لیلانه ماوری» از سوئیس بررسی و با ۴۷ رای موافق در مقابل ۱۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع به تصویب رسید.

نماینده سوئد در طرح خود خواستار تغییر قوانین اسرائيل برای پایان دادن به رفتار نامناسب با کودکان دربند فلسطینی و حمایت از حقوق آنها شده بود.

همچنین رعایت عهدنامه‌های سازمان ملل و استانداردهای شورای اروپا در خصوص حفاظت از حقوق کودکان از دیگر خواسته‌های ماوری عنوان شده است.

در همین راستا طغرل تورکش از اعضای هیات نمایندگی ترکیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا از حزب عدالت و توسعه با اشاره به شهادت «محمد الدوره» کودک ۹ ساله فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی در کنار پدرش گفت: (هنگام شهادت) در دستان محمد حتی سنگ هم نبود ولی هدف گلوله قرار گرفت.

وی افزود: شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی در کرانه باختری را محکوم می‌کنم. این اعمال صدمات جبران‌ناپذیری به روند صلح وارد می کند.

از سوی دیگر هالوک کؤچ از حزب جمهوری خلق و از اعضای هیات نمایندگی ترکیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا اظهار داشت: اسرائیل تنها کشوری در جهان است که کودکان را در دادگاه‌های نظامی محاکمه می‌کند.


نوشته شده توسط:سنت آنلاین - 1324 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها