سنت‌آنلاین| عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دوشنبه (10 بهمن‌ماه 1401) در جلسه علنی، با بیان اینکه «خانه ملت باید محل صدای مردم و درد مردم باشد»، از عدم توجه مجلس به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به شدت انتقاد کرد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی گفت: شرمنده‌ایم که در شرایط سخت اقتصادی و دلار ۴۴ هزار تومانی و تورم ۶۰ درصدی برای اصلاح قانون انتخابات وقت گذاشته‌ایم که چگونه قرار است وارد مجلس شویم.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد افزود: سوال این است که اگر دوباره وارد مجلس شویم چه تغییری در وضع مردم و مشکلات آنها ایجاد می‌شود؟ سوالم از شما به‌عنوان نمایندگان ملت ایران این است که آیا اندکی فکر کرده‌اید انتخابات را که برگزار می‌کنید ملت پای صندوق می‌آیند که به شما رأی بدهند یا نه.

وی ادامه داد: درست است که ما در اینجا حضور داریم تا قانون انتخابات را اصلاح کنیم، اما فکر کنید که چه کسی قرار است پای صندوق بیاید که به من و شما رأی بدهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: لازم است مقداری به حل مشکلات اقتصادی کشور، بدبختی‌های مردم، کاهش تورم و کنترل قیمت دلار و هزار مصیبتی که مردم دارند فکر کنیم. قانون انتخابات را اصلاح کنیم؛ ناز شصت من و شما، اما برادران! اولویت کشور حل مشکلات اقتصادی و مشکلات و گرفتاری‌های مردم و قبض گاز ۳ الی ۴ میلیون تومانی و خودروهای ۵ برابر قیمت است.

دکتر جلیل رحیمی خاطرنشان ساخت: خانه ملت و مجلس باید محل صدای مردم و درد مردم باشد. چرا مشکلات مردم اولویت صحن علنی نیست و چرا گرفتاری‌های اقتصادی در صحن علنی مجلس به آن پرداخته نمی‌شود؟

 

  • منبع خبر : سنی‌آنلاین به نقل از خانهٔ ملت