انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه پلی‌تکنیک کالیفرنیا در پومونا، ایالت کالیفرنیای آمریکا، مراسم روز «دیدار با یک مسلمان» را برگزار کرد. به گزارش سنت‌آنلاین، واحد خبری نور به نقل از «ابوت اسلام» گزارش داد؛ هدف از این اقدام، مقابله با اسلام‌هراسی و اصلاح پیش‌فرض‌های نادرست درباره اسلام ذکر شده است. این مراسم در محوطه این دانشگاه […]

برگزاری روز «دیدار با یک مسلمان» در کالیفرنیاانجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه پلی‌تکنیک کالیفرنیا در پومونا، ایالت کالیفرنیای آمریکا، مراسم روز «دیدار با یک مسلمان» را برگزار کرد.

به گزارش سنت‌آنلاین، واحد خبری نور به نقل از «ابوت اسلام» گزارش داد؛ هدف از این اقدام، مقابله با اسلام‌هراسی و اصلاح پیش‌فرض‌های نادرست درباره اسلام ذکر شده است.

این مراسم در محوطه این دانشگاه برای آشنایی دانشجویان با فرهنگ اسلامی برگزار شد.

هادی نصر، دانشجوی برنامه‌ریزی شهری و رئیس انجمن دانشجویان مسلمان، گفت: اولین دلیل اینکه اسلام‌هراسی وجود دارد این است که مردم با یک مسلمان دیدار نداشته‌اند. تنها راه شناخت آنها از مسلمانان از طریق رسانه‌هاست که روش مناسبی برای شناخت مسلمانان نیست.

در این مراسم غرفه‌هایی تدارک دیده شده بود که فعالیت‌های فرهنگی مختلفی را در آن‌ها انجام می‌دادند که باعث می‌شد سؤالاتی در ذهن دانشجویان شکل بگیرد و آنها درباره اسلام‌هراسی و پیش‌فرض‌های ذهنی نادرست درباره اسلام با دانشجویان مسلمان گفت‌وگو کنند.

ریان مسلمانی، یکی از اعضای این انجمن، گفت: امیدواریم بتوانیم پیش‌فرض‌های نادرست دربارۀ اسلام را از بین ببریم و به مردم نشان دهیم که اسلام دین صلح است.