شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، صبح امروز یکشنبه (۱۹ اسفند ۱۳۹۷)، در جمع مردم منطقۀ سیستان با اشاره به گلایه‌های تحصیلگردگان اهل‌سنت این منطقه از عدم بکارگیری شایستگان اهل‌سنت، اظهار امیدواری کردند که «تبعیض در استخدام‌ها» برداشته شود. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید که به‌منظور شرکت در […]

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، صبح امروز یکشنبه (۱۹ اسفند ۱۳۹۷)، در جمع مردم منطقۀ سیستان با اشاره به گلایه‌های تحصیلگردگان اهل‌سنت این منطقه از عدم بکارگیری شایستگان اهل‌سنت، اظهار امیدواری کردند که «تبعیض در استخدام‌ها» برداشته شود.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید که به‌منظور شرکت در همایش دانش‌آموختگی مدرسه دینی بدرالعلوم زابل به این منطقه سفر کرده‌اند، در سخنانی کوتاه ابتدا به وحدت و اخوت موجود بین مردم سیستان‌وبلوچستان اشاره کردند و گفتند: در استان سیستان‌وبلوچستان به‌ویژه در منطقۀ سیستان ریشۀ اخوت و برادری بین شیعه و سنی بسیار مستحکم است. مردم این منطقه با یکدیگر قرابت و خویشاوندی دارند و این وحدت و اخوت مایۀ ناامیدی دشمنان می‌شود.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه بر لزوم «برداشتن تبعیض در استخدام‌ها» تاکید کردند و گفتند: اگرچه در بحث خدمات‌رسانی بین شیعه و سنی تفاوت چندانی نیست، اما تحصیلکردگان اهل‌سنت در منطقۀ سیستان از عدم بکارگیری شایستگان‌شان گلایه دارند. درخواست ما از مسئولین دوراندیش آن است که نگاه‌ها را تغییر بدهند و تفاوت و تبعیض در استخدام‌ها از بین فرزندان این مملکت برداشته شود تا وحدت و اخوت بین مردم مستحکم‌تر بشود.

مدیر دارالعلوم زاهدان خاطرنشان کردند: مردم سیستان اعم از شیعه و سنی ایرانی و با یکدیگر برادر هستند. این مردم در تمام صحنه‌ها حضور گسترده و فعال داشته‌اند. نباید افراد شایسته و توانمند به‌‌خاطر اعتقادات و دیدگاه‌هایی که همۀ آنها به اسلام برمی‌گردند، از حقوق قانونی خودشان محروم شوند.

مولانا عبدالحمید خاطرنشان کردند: امیدواریم مسئولین امر گلایه‌های مردم سیستان به‌ویژه اهل‌سنت این منطقه را برطرف کنند و از تحصیلکردگان آنها کار گرفته شود تا هم سبب تحکیم وحدت و اخوت و ناامیدی دشمنان شود و ما و مسئولین هم شرمندۀ این مردم وفادار و همیشه در صحنه نشویم.