سنت‌آنلاین| گروهی از مردم بنگلادش نسبت به ممنوعیت حجاب دانش آموزان مسلمان در ایالت کارناتاکا هند تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از آناتولی، صدها تن از مردم بنگلادش با تجمع در شهر داکا، پایتخت این کشور به ممنوعیت حجاب دانش‌آموزان مسلمان در برخی مدارس ایالت کارناتاکا هند اعتراض کردند.
تظاهرکنندگان با بیان اینکه هند قصد دارد با این کار زنان مسلمان را از تحصیل محروم کند، از دولت این کشور خواستند برای حفظ هماهنگی اجتماعی و صلح در هند، در خصوص لغو ممنوعیت حجاب اقدام فوری کند.
سید محمد فیض الکریم، رهبر حزب اسلامی آندولان بنگلادش، طی سخنانی در این تظاهرات ممنوعیت حجاب در موسسات آموزشی را محکوم و دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند را مقصر دانست.
وی تصریح کرد: در جریان استقلال هند مسلمانان بسیاری خون دادند و این اقدامات ضد اسلامی هند به کشور آسیب رساند.
یکی از تظاهرکنندگان به نام محمد حمدان نیز در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه مسلمانان هند قربانی سیاست‌های تبعیض‌آمیز هستند، از جهان اسلام از جمله دولت بنگلادش خواست تا در برابر سیاست‌های ضد اسلامی دولت مودی واکنش نشان دهند.
این اعتراض پس از تصمیم دادگاه عالی کارناتاکا در هفته گذشته انجام شد که دانشجویان را از پوشیدن روسری منع کرد تا تصمیمی در این مورد گرفته شود.
گفتنی است دولت ایالتی در ۲۶ ژانویه یک هیئت کارشناسی تشکیل داده تا زمان اعلام نظر این هیئت، دانش آموزان موظف‌اند قوانین را رعایت کرده و بدون حجاب وارد مدارس شوند.
دانش‌آموزان مسلمان در ۳۱ ژانویه به دادگاه عالی کارناتاکا مراجعه و استدلال کردند که حجاب یک حق بوده که توسط قانون اساسی هند در نظر گرفته شده است.
دادگاه نیز اعلام کرده که تا رای نهایی در این زمینه، دانش‌آموزان نمی‌توانند با حجاب وارد مدارس شوند.