شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به تاکیدات قرآن و سنت بر «حفظ وحدت امت اسلامی»، مسئولان و مدیران کشوری و استانی سراسر کشور و حوزه‌های علمیه را به تلاش در راستای اجرای «وحدت عملی» توصیه کردند. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، […]

تمام مسئولان کشوری و استانی و حوزه‌های علمیه در راستای اجرای «وحدت عملی» تلاش کنندشیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم امروز نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به تاکیدات قرآن و سنت بر «حفظ وحدت امت اسلامی»، مسئولان و مدیران کشوری و استانی سراسر کشور و حوزه‌های علمیه را به تلاش در راستای اجرای «وحدت عملی» توصیه کردند.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در این مراسم خاطرنشان کردند: متأسفانه امروز مسلمانان در مقابل هم قرار گرفته و یکدیگر را می‌کشند، درحالی‌که نصوص صریح قرآن و حدیث مسلمانان را به وحدت و همدلی دعوت داده و آنها را «امت واحده» معرفی کرده است.

ایشان ادامه دادند: وحدت امت اسلامی یک امر قیاسی و عقلی نیست، بلکه نصوص قرآن و سنت بر این نکته تاکید دارند. وحدت امت اسلامی موضوعی نیست که نیاز به تشریح و ارائه دلایل باشد، بلکه نیاز به وحدت امت اسلامی در این شرایط کاملا ملموس است.

امام‌جمعه زاهدان بر لزوم «اجرای وحدت عملی» تاکید کردند و گفتند: وحدت فقط با حرف و شعار حاصل نمی‌شود، بلکه وحدت باید در عمل اجرا شود. مسئولین ارشد کشور و نظام و تمام مسئولان و مدیران کشوری و استانی در ایران اسلامی باید در راستای وحدت عملی حرکت کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: مسئولان و مدیران باید در استخدام‌ها، بکارگیری نیروها و رسیدگی به مشکلات مردم دغدغۀ اجرای وحدت عملی داشته باشند و عملا تمام اقوام و مذاهب و گرایش‌های اسلامی را کنار هم قرار دهند تا بتوانیم بهترین نمونۀ وحدت را برای جهانیان به نمایش بگذاریم.

مولانا عبدالحمید ادامه دادند: بنده به‌عنوان یک طلبه و پیش‌نماز اهل‌سنت وقتی از وحدت سخن می‌گویم نباید بین شیعه و سنی و بین مراجعه‌کنندگان شیعه و سنی و اقوام متعدد تبعیض و تفاوت قایل باشم. ما باید خودمان را متعلق به ملت ایران بدانیم و در درجۀ اول تمام ایرانیان و سپس تمام مسلمانان دنیا را دوست داشته باشیم و برای تمام انسان‌ها بیندیشیم، زیرا همه در اصل «بشریت» با هم برابریم.

امام‌جمعه زاهدان تاکید کردند: پیام بنده به علمای شیعه و سنی، مسئولین و مدیران ارشد کشوری و استانی در سراسر کشور، احزاب، تشکل و انجمن‌ها آن است که بین ملت عزیز ایران تفاوت قایل نباشند و همه را با یک دید بنگرند.

حوزه‌های علمیه و مراکز و مدارس دینی باید این اندیشه را داشته باشند که در عمل بین مردم ایران و مسلمانان جهان تفاوت قایل نباشند. ما حتی باید با تمام مسلمانان جهان احساس اخوت و همبستگی داشته باشیم، زیرا همۀ ما کلمۀ توحید «لا إله إلا الله و محمد رسول‌الله» را بر زبان آورده‌ایم.

ایشان در ادامه افزودند: وحدت عملی می‌تواند ما را به وحدت و اخوت پایدار و در نتیجه به امنیت پایدار برساند و صف ما را در مقابل دشمنان‌مان مستحکم و نفوذناپذیر بگرداند.

امیدواریم استاندار جدید سیستان‌وبلوچستان بتواند در این شرایط حساس به مردم خدمت کند

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در بخش دیگری از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه که استاندار جدید سیستان‌وبلوچستان نیز در این مراسم حضور داشت، ضمن خوشامدگویی به مهندس موهبتی، از وی به‌عنوان «فردی پرتلاش و هوشمند» یاد کردند و گفتند: جناب آقای مهندس موهبتی که اوایل این هفته به‌عنوان استاندار سیستان‌وبلوچستان معرفی شده است، انسانی بی‌تکلف و پرتلاش است که فعالیت‌های میدانی زیادی دارد.

ایشان ادامه دادند: مردم استان نیز از این انتصاب بسیار خوشحال هستند و روحیه گرفته‌اند، زیرا جناب آقای موهبتی نسبت به استان سیستان‌وبلوچستان و مردم این استان شناخت دارد. بنده در مراسم معارفۀ ایشان از ریاست محترم جمهور و وزارت کشور به‌خاطر این انتصاب شایسته تشکر کردم.

مولانا عبدالحمید خاطرنشان کردند: امیدواریم استاندار جدید سیستان‌وبلوچستان که به‌‌عنوان نمایندۀ ارشد دولت در این استان حضور دارد، بتواند در این شرایط حساس به مردم خدمت کند و تمام ادارات را فعال کند تا مدیران ادارات بتوانند در راستای حل مشکلات مردم تلاش کنند.

هر مدیری که بتواند بدون تبعیض به مردم خدمت کند قابل تقدیر است

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در پایان سخنان‌شان از رضا اردکانیان، وزیر نیرو و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش‌وجوانان به‌خاطر سفرهای متعددشان در چند ماه اخیر به سیستان‌وبلوچستان و تلاش‌هایی که در راستای «حل مشکلات آب و برق مردم» و «توزیع عادلانۀ بودجه» انجام داده‌اند تقدیر و تشکر کردند و گفتند: هر وزیر و مدیری که بتواند بدون تبعیض و با نگاه یکسان به اقوام و مذاهب خدمت کند قابل تقدیر و تحسین است.

مولانا عبدالحمید در پایان به درگذشت «حاجی عبدالوهاب» امیر نهضت جهانی دعوت‌وتبلیغ اشاره کردند و ضمن دعای مغفرت و علوّ درجات و اشاره به تلاش‌هایی که ایشان در زمینۀ خدمت به دین انجام داده‌اند، از خداوند متعال خواستند که ضایعۀ درگذشت چنین افرادی را برای امت اسلامی جبران بفرماید.