گروهی از مسلمانان در ویک کانتی (Wake County) در ایالت کارولینای شمالی، خواستار به رسمیت شناختن تعطیلات اسلامی در تقویم رسمی مدارس این منطقه شدند تا فرزندان آنها بتوانند در مراسم دینی اسلامی شرکت کنند. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از ایکنا؛ مسلمانان منطقه ویک کانتی به دنبال آن هستند که تعطیلات اعیاد اسلامی در […]

گروهی از مسلمانان در ویک کانتی (Wake County) در ایالت کارولینای شمالی، خواستار به رسمیت شناختن تعطیلات اسلامی در تقویم رسمی مدارس این منطقه شدند تا فرزندان آنها بتوانند در مراسم دینی اسلامی شرکت کنند.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از ایکنا؛ مسلمانان منطقه ویک کانتی به دنبال آن هستند که تعطیلات اعیاد اسلامی در تقویم مدارس این منطقه گنجانده شود.
«ماریا شیخ» که مادر سه دانش‌آموز است، می‌گوید: برای بچه‌ها سخت است که غیبت کنند. برخی مدارس غیبت دانش‌آموزان (برای شرکت در مراسم مربوط به اعیاد اسلامی) را موجه حساب می‌کنند اما کلاس‌ها برگزار می‌شود که این امر باعث می‌شود آنها از درس عقب بمانند.
این درخواست در پی تلاش مستمر والدین برای کسب حق شرکت فرزندان خود در برنامه‌های اعیاد اسلامی مطرح شده است. تاکنون ۳ هزار و هفتصد امضا برای این درخواست ثبت شده است.
مقامات مدرسه می‌گویند در حال بررسی این امر هستند که با حضور امام جماعت مسلمانان منطقه، کمیته‌ای را برای برنامه‌ریزی درباره سال تحصیلی ۲۰۲۰ -۲۰۲۱ تشکیل دهند.
دو عید قربان و فطر بر اساس تقویم هجری قمری محاسبه می‌شوند که بر اساس تقویم میلادی، هر سال زمان آن تغییر می‌کند.