مصطفی بوزتاش، شهروند ترکیه‌ و از مصدومان حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند، امروز در سومین روز دادگاه رسیدگی به این پرونده خطاب به عامل آن گفت: تو درک نمی‌کنی که افراد با رنگ‌های مختلف نیز انسان هستند. وی که با سایر نزدیکان قربانیان حمله تروریستی و مجروحان حادثه در جلسه دادگاه […]

مصطفی بوزتاش، شهروند ترکیه‌ و از مصدومان حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند، امروز در سومین روز دادگاه رسیدگی به این پرونده خطاب به عامل آن گفت: تو درک نمی‌کنی که افراد با رنگ‌های مختلف نیز انسان هستند.

وی که با سایر نزدیکان قربانیان حمله تروریستی و مجروحان حادثه در جلسه دادگاه حضور یافت، با اشاره به اینکه این تروریست ظاهرا نفس می‌کشد ولی در اصل مرده است، اظهار داشت: تو نمی‌توانی در جایی به غیر از گذشته زندگی کنی. تو قاتل بزدلی هستی که تا ابد با درد زندگی خواهی کرد.

بوزتاش در ادامه اظهارات خود در دادگاه خطاب به عامل حمله تروریستی افزود: “دو دلیل موجه وجود دارد که تروریست‌ها نمی‌توانند گذشته را بر خلاف افراد عادی فراموش کنند. دلیل اول این است که شما آینده‌ای ندارید. دلیل دوم هم این است که شما یک انسان حتی یک حیوان هم نیستید، زیرا حیوانات موجودات مفیدی برای جهان هستند. از شما یاد خواهد شد اما نه با خوبی بلکه به عنوان یک قاتل ناجوانمرد”.

لازم به ذکر است روز ۱۵ مارس ۲۰۱۹ دو مسجد «نور» و «نوورد» هدف حمله تروریستی «برنتون تارانت» تروریست ۲۹ ساله استرالیایی قرار گرفت. در جریان این حمله كه هنگام اقامه نماز جمعه روی داد، ۵۱ نمازگزار كشته و ۴۹ نفر زخمی شدند.

مصطفی بوزتاش٬ یکی از شهروندان ترکیه است که در حمله تروریستی به دو مسجد در کرایست‌چرچ زخمی شد. وی پس از برخورد اولین گلوله به پایش، پنجره مسجد را با دستش شکسته و فرار کرده بود.

جلسه دادگاه عامل این حمله تروریستی از دوشنبه ۲۴ اوت تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شده و تا چهار روز ادامه خواهد یافت./آناتولی