بر اساس اعلام رسانه‌های محلی، تعدادی از پناهجویان روهینگیایی در شرایطی بسیار دشوار در مرز بین هند و بنگلادش به سر می‌برند. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از آناتولی؛ از آغاز سال نوی میلادی، ۱۳۰۰ مسلمان روهینگیایی از بیم بازگردانده شدن به میانمار، از هند به بنگلادش فرار کرده‌اند. بر اساس اعلام رسانه‌های محلی، از […]

سرگردانی مسلمانان روهینگیا در مرز هند و بنگلادشبر اساس اعلام رسانه‌های محلی، تعدادی از پناهجویان روهینگیایی در شرایطی بسیار دشوار در مرز بین هند و بنگلادش به سر می‌برند.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از آناتولی؛ از آغاز سال نوی میلادی، ۱۳۰۰ مسلمان روهینگیایی از بیم بازگردانده شدن به میانمار، از هند به بنگلادش فرار کرده‌اند.

بر اساس اعلام رسانه‌های محلی، از ۳ روز پیش ۳۱ نفر از این پناهجویان روهینگیایی در شرایطی بسیار دشوار در مرز بین هند و بنگلادش به سر می‌برند.

نیروهای امنیت مرزی هند سعی کردند تا آنها را از خط مرزی دور کنند اما نیروهای بنگلادشی مانع شدند؛ این پناهندگان مجبور شدند این چند روز را بدون سرپناه سر کنند.

مذاکرات نیروهای مرزی دو کشور هند و بنگلادش برای یافتن راه حلی برای این آوارگان، تا کنون بی‌نتیجه بوده است.

روزنامه دیلی استار به نقل از منبعی که هویتش فاش نشده، اعلام کرد که این آوارگان کارت شناسایی خود را که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در هند برای آنها صادر کرده در دست دارند.

بنابر گزارش رسانه‌ها حدود ۴۰ هزار روهینگیایی در چند سال اخیر در هند اسکان داده شده‌اند.

هند که کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان را امضا نکرده، در سال ۲۰۱۸ ، ۲۳۰ پناهجوی روهینگیایی را زندانی کرده است.