برنتون ترانت، عامل حمله تروریستی به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزلند که به جان باختن ۵۱ تن و زخمی شدن ۴۹ نفر انجامیده بود٬ به حبس ابد محکوم شد. در جلسه رسیدگی به پرونده وی که در دادگاه عالی کرایست‌چرچ برگزار شد٬ قاضی «کامرون مندر»٬ او را برای ارتکاب ۵۱ قتل، ۴۰ اقدام به […]

برنتون ترانت، عامل حمله تروریستی به دو مسجد در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزلند که به جان باختن ۵۱ تن و زخمی شدن ۴۹ نفر انجامیده بود٬ به حبس ابد محکوم شد.

در جلسه رسیدگی به پرونده وی که در دادگاه عالی کرایست‌چرچ برگزار شد٬ قاضی «کامرون مندر»٬ او را برای ارتکاب ۵۱ قتل، ۴۰ اقدام به قتل و همچنین یک اقدام تروریستی به حبس ابد بدون عفو مشروط محکوم کرد.

تروریست ترانت که معتقد به برتری نژاد سفید پوست است٬‌ دیروز در سومین جلسه رسیدگی به دادگاه از خواندن متن دفاعیه خود امتناع و وکلیش دفاعیه او را قرائت کرد.

لازم به ذکر است روز ۱۵ مارس ۲۰۱۹ دو مسجد «نور» و «لینوود» در شهر کرایست چرچ نیوزلند هدف حمله تروریستی «برنتون تارانت» تروریست ۲۹ ساله استرالیایی قرار گرفت. در جریان این حمله كه هنگام اقامه نماز جمعه روی داد، ۵۱ نمازگزار كشته و ۴۹ نفر زخمی شدند.

جلسه دادگاه عامل این حمله تروریستی از دوشنبه ۲۴ اوت گذشته تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شده بود./آناتولی