الکساندر بیسونت، عامل تیراندازی مرگبار در مسجد کبک‌سیتی در ایالت کبک کانادا به حبس ابد محکوم شد. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از یورونیوز، بنا بر حکم فرانسوا اوئو، قاضی دادگاه کبک که روز جمعه (۱۹ بهمن ١٣٩٧) صادر شد، الکساندر بیسونت ۲۹ ساله که به اتهام شش فقره قتل عمد زندانی می‌شود تا ۳۵ […]

عامل کشتار مسجد کبک‌سیتی در کانادا به حبس ابد محکوم شدالکساندر بیسونت، عامل تیراندازی مرگبار در مسجد کبک‌سیتی در ایالت کبک کانادا به حبس ابد محکوم شد.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از یورونیوز، بنا بر حکم فرانسوا اوئو، قاضی دادگاه کبک که روز جمعه (۱۹ بهمن ١٣٩٧) صادر شد، الکساندر بیسونت ۲۹ ساله که به اتهام شش فقره قتل عمد زندانی می‌شود تا ۳۵ سال مورد عفو قرار نخواهد گرفت و پس از آن می‌تواند به طور مشروط آزاد شود.

قاضی ضمن رد درخواست دادستان برای حکم ۱۵۰ سال حبس بدون امکان آزادی مشروط، این درخواست را «غیرمنطقی» و حکم خود را «شایسته» و «بحق» خواند.

این سنگین‌ترین حکم قضایی صادر شده در تاریخ کانادا از زمان لغو حکم اعدام در این کشور است.

الکساندر بیسونت در شامگاه دوم بهمن ۱۳۹۵ به همراه دو نفشر دیگر به مسجد مسلمانان در محله سن‌فوا حمله کرده و به نمازگزاران حاضر در آنجا شلیک کرد. در آن حمله ۶ نفر کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند.