دو برادر و یک خواهر دانش‌آموز مصری در شرق اسکندریه با وجود اینکه هر سه نابینا هستند اما از کودکی قرآن را حفظ کرده و حالا نور آیات کلام‌الله مجید، روشنایی‌بخش زندگی آن‌ها شده است. محمد، فارس و ملک، سه کودک نابینای مصری، در منطقه المندره در شهر اسکندریه زندگی می‌کنند و از کودکی با […]

دو برادر و یک خواهر دانش‌آموز مصری در شرق اسکندریه با وجود اینکه هر سه نابینا هستند اما از کودکی قرآن را حفظ کرده و حالا نور آیات کلام‌الله مجید، روشنایی‌بخش زندگی آن‌ها شده است.

محمد، فارس و ملک، سه کودک نابینای مصری، در منطقه المندره در شهر اسکندریه زندگی می‌کنند و از کودکی با وجود مشکلات بسیار، تلاش کردند تا حافظ قرآن شوند و توانایی خود را با افراد دیگر به چالش بکشند.

این سه کودک مصری هر سه در الازهر تحصیل و در یک خانواده سطح متوسط زندگی می‌کنند. محمد و فارس هرکدام توانسته‌اند کل قرآن را به ۷ روش مختلف قرائت حفظ کنند. خواهر کوچک آنها یعنی ملک نیز تا کنون موفق شده است ۵ جزء کلام‌الله مجید را حفظ کند.

محمد احمد حسن ۱۴ ساله دانش‌آموز سال دوم متوسطه آموزشگاه الازهر است که از ۳ سالگی شروع به حفظ قرآن کرد و در ۸ سالگی توانست کلام وحی را به طور کامل به ۷ قرائت مختلف حفظ کند.

محمد در سال ۲۰۱۵ در بسیاری از مسابقات قرآن شرکت کرده و رتبه نخست مسابقات را در سطح کشور مصر به دست آورده است. او سه سال متوالی رتبه اول این مسابقات شده است.

وی که به شیخ منشاوی و مصطفی اسماعیل، دو قاری برجسته مصری عشق می‌ورزد، از خانواده خود به خاطر تمام کمک‌های آنها در طول حفظ قرآن و تحصیل سپاسگزار است.

فارس احمد حسن نیز ۱۲ سال سن دارد و در سال اول متوسطه آموزشگاه الازهر تحصیل می‌کند. او در ۱۱ سالگی موفق به حفظ کل قرآن با یک قرائت شد و در سال ۲۰۱۳ در مسابقات قرآن اداره اوقاف مصر شرکت و رتبه نخست را کسب کرد.

خواهر کوچک آنها یعنی ملک احمد نیز ۱۰ ساله است و تا کنون ۵ جزء قرآن را حفظ کرده است.

احمد حسن، پدر این سه کودک نابینای مصری خداوند متعال را بابت کرامتی که به خانواده آنها ارزانی داشته و فرزندانی حافظ قرآن به او عطا کرده شاکر است و می‌گوید که همه فرزندان او از طریق خط بریل قرائت را فرا گرفته و قرآن را حفظ کرده‌اند و با توجه به عشق و علاقه آنان به قرآن هیچ مشکلی آنها را از راهشان باز نداشته است./ایکنا