وزارت امور خارجه قطر اخبار مربوط به عادی‌سازی روابط دوحه با تل‌آویو را تکذیب و بر موضع قاطعامه خود در مورد تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس و پایان اشغالگری اسرائیل تاکید کرد. وزارت امور خارجه قطر در پی انتشار گزارش‌هایی به نقل از یک مقام آمریکایی در خصوص عادی‌سازی روابط دوحه با تل‌آویو، با […]

وزارت امور خارجه قطر اخبار مربوط به عادی‌سازی روابط دوحه با تل‌آویو را تکذیب و بر موضع قاطعامه خود در مورد تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس و پایان اشغالگری اسرائیل تاکید کرد.

وزارت امور خارجه قطر در پی انتشار گزارش‌هایی به نقل از یک مقام آمریکایی در خصوص عادی‌سازی روابط دوحه با تل‌آویو، با انتشار بیانیه‌ای بر موضع قاطعامه خود در مورد تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس و پایان اشغالگری اسرائیل تاکید کرد.

در این بیانیه‌ آمده‌است: انتشار گزارش و تبلیغات رسانه‌ای گمراه کننده و غیرموثق باعث تاسف است، هدف این اخبار نادرست، تخریب وجهه قطر نزد ملت فلسطین است.

وزارت امور خارجه قطر در این بیانیه تاکید کرد: هیچ گونه تغییری در موضع دوحه در برابر مسئله فلسطین ایجاد نشده‌است. موضع قاطعانه قطر در خصوص پایان اشغالگری اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس پابرجاست. قطر به تلاش خود برای دستیابی برادران فلسطینی به حقوق خود ادامه خواهد داد.

شبکه العربیه عربستان سعودی در گزارشی، پاسخ قطر به ایالات متحده در مورد عادی‌سازی با اسرائیل را تحریف کرده‌بود.

تیموتی لندرکینگ، دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا در حوزه خلیج در گزارشی مدعی شده ‌بود که واشنگتن بر این باور است که قطر آماده عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل است.

لولوه الخاطر، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر در گفت‌وگو با خبرگزاری بلومبرگ در تاریخ ۱۴ سپتامبر اعلام کرد که دوحه هرگز تا زمان حل و فصل کامل درگیری اسرائیل با فلسطین برقراری روابط دیپلماتیک با تل‌آویو را نخواهد پذیرفت.

گفتنی است، در تاریخ ۱۵ سپتامبر جاری نمایندگان کشورهای عربی بحرین و امارات متحده عربی طی مراسمی در کاخ سفید٬‌ توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با اسرائيل را امضا کردند./ آناتولی