“لیلا علی علمی”، که اصالتاً سومالیایی‌تبار است،نخستین بانوی مسلمانی‌ست که به‌عنوان یکی از نمایندگان پارلمان سوئد انتخاب شد. به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از یورونیوز، “لیلا علی علمی” که نامزد حزب سبزها در انتخابات پارلمانی نهم سپتامبر سوئد بود، به‌عنوان نماینده منطقه «انگرد» از توابع شهر گوتبرگ وارد پارلمان سوئد شد. لیلا علی پیش از […]

“لیلا علی علمی”، که اصالتاً سومالیایی‌تبار است،نخستین بانوی مسلمانی‌ست که به‌عنوان یکی از نمایندگان پارلمان سوئد انتخاب شد.

به گزارش سنت‌آنلاین به نقل از یورونیوز، “لیلا علی علمی” که نامزد حزب سبزها در انتخابات پارلمانی نهم سپتامبر سوئد بود، به‌عنوان نماینده منطقه «انگرد» از توابع شهر گوتبرگ وارد پارلمان سوئد شد.

لیلا علی پیش از این نماینده شورای شهر این منطقه بود.

خانم علمی در دهه ۹۰ میلادی سومالی را ترک و از آن زمان تا به‌حال در گوتنبرگ، دومین شهر بزرگ سوئد با بیش از ۱۴ هزار مهاجر سومالیایی زندگی می‌کند.

انگرد از حومه‌های شهر گوتبرگ، دارای بیشترین نرخ بی‌کاری است و از آن به‌عنوان منطقه «محروم و منزوی» یاد می‌شود.

لیلا علی علمی اولویت خود برای رفع مشکلات آموزش‌وپررش این منطقه عنوان کرد و می گوید: «من از حومه می‌آیم و در حومه بزرگ شده‌ام. آنچه برای من اولویت دارد، سیاست‌های آموزشی است.»

خانم علمی اکنون به زمره مهاجران سومالیایی پیوسته است که در کشورهای مختلف جهان در عرصه سیاست حضور دارند. از جمله این افراد می‌توان از ایلهان عمر، زن سیاستمدار سومالیایی تبار و مسلمان اهل آمریکا نام برد که امیدوار است به عنوان نماینده مینه سوتا وارد کنگره ایالات متحده شود.