اذان برای نخستین‌بار با حضور شهردار شهر «پارما» در ایتالیا از بلندگوهای مساجد این شهر پخش شد. به گزارش سنت آنلاین به نقل از “استِپ‌نیوز”، شهر «پارما» در شمال ایتالیا جمعۀ گذشته (۵ اردیبهشت) برای نخستین‌بار شاهد پخش اذان با حضور شهردار این شهر، نمایندگان شهرداری و مؤسسات محلی بود. آمار اقلیت‌های مسلمان در ایتالیا […]

اذان برای نخستین‌بار با حضور شهردار شهر «پارما» در ایتالیا از بلندگوهای مساجد این شهر پخش شد.
به گزارش سنت آنلاین به نقل از “استِپ‌نیوز”، شهر «پارما» در شمال ایتالیا جمعۀ گذشته (۵ اردیبهشت) برای نخستین‌بار شاهد پخش اذان با حضور شهردار این شهر، نمایندگان شهرداری و مؤسسات محلی بود.
آمار اقلیت‌های مسلمان در ایتالیا بیش از دو میلیون نفر برآورد شده است و مسلمانان این کشور از کشورهای عربی، آفریقایی و آسیایی هستند.

اذان در حالی از بلندگوهای مسجد پارما پخش شد که پیش از این نیز در پی شیوع کرونا تعدادی از کشورها و شهرهای اروپایی پس از سال‌ها ممنوعیت پخش اذان، شاهد پخش اذان از بلندگوهای مساجد بودند.
چنان‌که ایالت “مینه‌سوتا” آمریکا برای نخستین بار شاهد پخش اذان برای نمازهای پنجگانه در ماه رمضان است که این موضوع با استقبال ساکنان غیرمسلمان این ایالت نیز مواجه شده است. همچنین مساجد بعضی از شهرها در کشورهایی همچون: آلمان، فرانسه و اسپانیا نیز شاهد پخش اذان از بلندگوها برای اولین بار در تاریخ این کشورها بوده‌اند.