سنت‌آنلاين|یک خانواده مسلمان در حمله از پیش طراحی شده در کانادا کشته شدند.  یک مرد ۲۰ ساله با خودروی نیمه‌سنگین خود به اعضای یک خانواده مسلمان در منطقه «لندن» در جنوب اونتاریو در کانادا حمله کرد و چهار عضو این خانواده را کشت. رییس پلیس این منطقه اعلام کرد این حادثه از پیش برنامه‌ریزی شده […]

سنت‌آنلاين|یک خانواده مسلمان در حمله از پیش طراحی شده در کانادا کشته شدند.

 یک مرد ۲۰ ساله با خودروی نیمه‌سنگین خود به اعضای یک خانواده مسلمان در منطقه «لندن» در جنوب اونتاریو در کانادا حمله کرد و چهار عضو این خانواده را کشت. رییس پلیس این منطقه اعلام کرد این حادثه از پیش برنامه‌ریزی شده و براساس نفرت مذهبی طراحی شده بود.

قاتل که لباس ضدگلوله بر تن داشت بعد از اقدام به قتل پا به فرار گذاشت اما پلیس او را در یک فروشگاه بزرگ بازداشت کرده است. در این حادثه که یکشنبه عصر به وقت کانادا روی داد، یک زن ۷۴ ساله، یک مرد ۴۶ ساله، یک زن ۴۴ ساله و یک دختر ۱۵ ساله به قتل رسیده و یک پسر ۹ ساله نیز به شدت زخمی شد. شهردار منطقه لندن در اونتاریو تاکید کرده این افراد به قتل رسیدند چون مسلمان بودند؛ بگذارید واضح بگویم این یک کشتار جمعی علیه یک خانواده مسلمان بود که از روی نفرت صورت گرفته است.

پلیس اونتاریو اعلام کرده نام این قاتل ناتانیل ولتمان بوده است. پلیس اعلام کرده نیروهای فدرال برای تحقیق در مورد تروریستی بودن این حادثه به محل اعزام شده‌اند. گفته شده اعضای این خانواده مسلمان برای پیاده‌روی عصرگاهی به خیابان آمده بودند که هدف حمله این فرد قرار گرفتند.

گفتنی است این سومین حمله مرگبار به مسلمانان کانادا در چهار سال گذشته است. حمله به مسجد کبک در سال ۲۰۱۷ و حمله به تجمع مسلمانان تورنتو در سال ۲۰۱۸ دیگر حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان این کشور بوده است./شفقنا به نقل از فرانس۲۴