شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، پیشوای مذهبی اهل‌سنت روز چهارشنبه (١٤/آذر/١٣٩٧) برای دیدار با علما، طلاب عین العلوم و مردم شریف گشت به این شهر سفر کرد و در مسجد جامع خواجه گشت به ایراد سخن پرداخت که گزیده‌سخنانشان به شرح ذیل می‌باشد: ـ هر شهری به اشخاص معروف آنجا شناخته می‌شود، شهر زیبای گشت به […]

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، پیشوای مذهبی اهل‌سنت روز چهارشنبه (١٤/آذر/١٣٩٧) برای دیدار با علما، طلاب عین العلوم و مردم شریف گشت به این شهر سفر کرد و در مسجد جامع خواجه گشت به ایراد سخن پرداخت که گزیده‌سخنانشان به شرح ذیل می‌باشد:

ـ هر شهری به اشخاص معروف آنجا شناخته می‌شود، شهر زیبای گشت به نام شاه عبدالواحد گشتی و شیخ الحدیث مولانا محمدیوسف حسین‌پور رحمهمالله شناخته می‌شود.

ـ کلام پروردگار، کلام معجز و بی‌نظیر است، خداوند متعال حق مطلب را ادا می‌کند، تعبیرهای خداوندی انسان را متأثر می‌گرداند.

ـ زندگی دنیا و تمام دار و ندار دنیا را خداوند متعال بازیچه قرار داده، لذا صاحبان دنیا خیال می‌کنند که این دنیا یک چیز با ارزشی‌ست که به خاطر مال، پست و زن اسلحه بر می‌دارند و مردم را می‌کشند.

ـ چقدر مردمان به خاطر دنیا ترور می‌شوند و بسیاری از جنگ‌های داخلی کشورها فقط به خاطر صندلی است.

ـ این مال و منال دنیا شما را فریب ندهد، زیرا محبت شدید دنیا و ایمان به دنیا انسان را به هلاکت می‌رساند.

ـ بزرگان اسلام زندگی دیگران را آباد کردند و خانه خودشان خالی بود. نمونه‌اش پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم بود که بعد از وفات ایشان چیزی در منزلشان نبود، اگر دنیا چیز خوبی می‌بود خداوند متعال به بندگان برتر از ما می‌داد.

ـ به بهشتیان زندگانی جاوید داده می‌شود و نعمت‌هایش همیشگی‌ است اما نعمت‌های دنیا برای استفاده آفریده شده‌اند تا ما و شما آخرت خویش را آباد کنیم.

ـ ای مردم! آخرت خود را به وسیله اعمال نیک بسازید. و مرتکب گناهانی که شریعت در قرآن و حدیث نبوی منع نموده نشوید.

ـ آنهایی که فریب دنیا را خوردند و آن را بزرگ برشمردند، روز قیامت بر اینکه در حق باری‌تعالی کوتاهی کرده‌اند افسوس می‌خورند.

ـ کسانی که زندگانی خویش را به صداقت، امانتداری و ایمان داری می‌گذراند زندگانی خویش را خدایی کردند.

ـ هدف بعثت پیامبران ابلاغ این بود که دنیا آن‌ها را فریب ندهد.

ـ شیرینی دنیا ناپایدار و محدود است، زندان‌ها را نگاه کنید که به خاطر فریب دنیا چه شخصیت‌هایی در آنجا به سر می‌برند.

ـ هیچ وقت آخرت خویش را به دنیای خود معامله نکنید، بلکه دنیا را در عوض آخرت بدهید.

ـ عمر بالاترین ثروت جوانی است باید از آن استفاده صحیح کنیم و اگر از عمر استفاده صحیح نشود و تلف شود به زیان انسان خواهد بود.